مقالات

قالب های آماده ، مضر یا مفید؟

آیا استفاده از قالب های آماده مضر است؟

در این مقاله قصد داریم راجع به بحث داغ این روزهای طراحی سایت صحبت کنیم و آن چیزی نیست جز مبحث شیرین قالب های آماده !
حتما تا بحال بارها بگوشتان خورده است که گاه و بی گاه در مذمت  قالب های آماده در انجمن ها و گروه های مختلف صحبت میشود واغلب همه ی این صحبت ها از سمت بعضی طراحان مطرح میشود! مطالبی چون : قالب های آماده امنیت ندارند ، قالب های آماده انعطاف ندارند و یا فلان طراح برای از زیر کار در رفتن از قالب آماده استفاده می کند !
حال آنکه بیش از نیمی از وب سایت های پیشرفته در سطح جهان از قالب های آماده استفاده می کنند .

و اما واقعیت چیست؟ آیا واقعا استفاده از قالب آماده ضرری دارد و یا بالعکس کاملا برای هر دو طرف سودمند است ؟

ادامه مطلب...

اهمیت مدیریت وب سایت(1)

اهمیت مدیریت برای وب سایت

بسیاری از صاحبان وب سایت ها در سطح دنیا روزانه با مشکلات گاها عجیبی مواجه می شوند ، مشکلاتی اعم از بالا نیامدن ناگهانی سایت ، پیغام های عجیب ناخواسته در سایت خود و یا بسیاری مشکلات دیگر که همگی بیانگر یک موضوع هستند ; سایت مورد نظر هک شده است! در این مقاله که بخش اول مقالات اهمیت مدیریت سایت می باشد در مورد این پدیده سخن خواهیم گفت .

بر خلاف تصور اکثریت دارندگان وب سایت ها ، وظیفه ی اصلی یک مدیر سایت تامین امنیت آن سایت است ، امنیتی پایدار و هدفمند . اما این تامین امنیت شامل چه مواردی است ؟

ادامه مطلب...

اهمیت مدیریت وب سایت(2)

اهمیت مدیریت برای وب سایت

در شماره قبلی این مقاله با پایه ای ترین اصل تامین امنیت یک وب سایت آشنا شدیم ، در این مقاله در امتداد این اصل سخن خواهیم گفت .

همان طور که پیشتر اشاره کردیم تهیه منظم  نسخه پشتیبان از وب سایت یک اصل ابتدایی است اما چگونه می توان  تا حد ممکن از این امر خلاصی یافت زیرا همانطور که میدانید بازگردانی نسخه پشتیبان علاوه بر مشکلی که در مقاله قبلی اشاره شد مستلزم چشم پوشی از مطالب ارائه شده پس از تهیه ی بکآپ و همچنین صرف وقت با ارزش ما خواهد بود .

ادامه مطلب...